Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie

„Zakochany Wróbelek” poleciał do „Grupy Pod Niebem” z Jabłonowa Pomorskiego

Utworzono dnia 20.02.2019

W sobotę (16 lutego) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zbicznie odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Romantycznej. Zaproszonych gości oraz uczestników imprezy powitała, wójt Magdalena Golubska. Tradycyjnie, jak co roku odśpiewany został hymn festiwalu „Serce – to najpiękniejsze słowo świata” przez wszystkich, którzy przybyli na festiwal. Po części oficjalnej rozpoczęły się prezentacje ponad 20 zespołów, które przyjechały do Zbiczna m.in. z Brodnicy, Karbowa, Lubawy, Jabłonowa Pomorskiego, Nieżywięcia, Kwidzyna, Pokrzydowa, Cierpic, Tylic, Włocławka, Sierpca, Aleksandrowa Kujawskiego, Solca Kujawskiego, Łąkorza, Rypina, Bronisławia, Lisewa oraz Papowa Biskupiego. Podczas imprezy wystąpiły również zespoły młodzieżowe z Zespołu Szkół w Zbiczna oraz „Grupa Pod Niebem” z Jabłonowa Pomorskiego. Występy formacji oceniało jury, które reprezentowane było przez: Barbarę Bigoś z zespołu „Wesołe Kumoszki”, Wenancjusza Kurzawę – profesora sztuki muzycznej oraz Grzegorza Ziomka – dyrektora Rypińskiego Domu Kultury. Podczas koncertu wyłoniony został laureat festiwalu nagrody Grand-Prix „Zakochanego Wróbelka”, który ufundowany został przez wójt Gminy Zbiczno. Trofeum wyśpiewała młodzież z „Grupy Pod Niebem” z Jabłonowa Pom., I-miejsce przypadło zespołowi „Medic Retro” z Włocławka, a II-miejsce „Serenadzie” z pobliskiego Karbowa. Pozostałe zespoły zajęły ex aequo III-miejsce. Wszyscy biorący udział w występach, nagrodzeni zostali pucharami i dyplomami. 

W szkolnej klasie na czas festiwalu powstała mini kawiarenka gdzie u pań z Rady Rodziców można było nabyć słodkie wypieki i napić się ciepłych napoi. 
Organizatorami festiwalu byli: Zespół „Wesołe Kumoszki”, Wójt Gminy Zbiczno oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie.
Festiwal współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Departament Rolnictwa, Powiat Brodnicki oraz Gminę Zbiczno.

Fot. Elżbieta Stawska - GOKSiR Zbiczno, Przemysław Majchrzak - Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Romantycznej w Zbicznie

Utworzono dnia 20.02.2019, 08:32

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny